Programnaptár
<< 2024 Május >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Egyházmegyei hírek
- KATOLIKUS ISKOLA ALAPÍTÁSA G...
- TURISZTIKAI SZOLGÁLTATÁSAINK...
- MERJETEK ÚJRATERVEZNI - MART...
- KLÍMASZTÁR DÍJJAL ISMERTÉK E...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Föld napja program a pilisi Játékország Óvodában
2024. Május 6.

A Föld napján különleges élményben részesültek a pilisi óvoda gyermekei, mikor is pár órára összefonódott a játék és a környezetvédelem. Bár aznap az időjárás kissé borongós arcát mutatta, ez nem szegte kedvét a lelkes gyerekseregnek.

Az óvodások számára nem teljesen ismeretlen a kiskertek világa, hiszen több családban is gondoznak veteményeskertet, bevonva a gyerekeket is a munkálatokba. Az óvodában minden csoportnak saját kiskertje van, ahová közösen ültették el a Karitász által felajánlott paradicsompalántákat. A csoportok veteményesüket színesítették még az otthonról hozott virágpalántákkal, dughagymával. Az együtt töltött közös délelőtt során szó esett a környezetvédelem és a konyhakertek fontosságáról, valamint a Karitász Zöldellő Kertek program népszerűségéről.

A Váci Egyházmegyei Karitász számára fontos, hogy a gyermekek saját élmény alapján végig tudják követni, hogyan kerül a zöldség az asztalra, ezzel is ösztönözve őket arra, hogy minél több friss, egészséges zöldséget fogyasszanak, és nem utolsó sorban szem előtt tartva a fenntartható életmód fontosságát is.

Ujlaki Mónika

Gyógynövény technológus kertész

Váci Egyházmegyei Karitász

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)