Programnaptár
<< 2024 Július >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Egyházmegyei hírek
- TÁBOROZÓK LELKI NAPJA KISMAR...
- BÚCSÚ NAGYKÁTÁN SZŰZ MÁRIA T...
- KÖZEL 80 GYERMEK VETT RÉSZT ...
- SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉSEK AZ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Karitász csoportvezetői találkozó Balassagyarmaton
2024. Április 16.

Április 12-én a balassagyarmati plébánia adott otthont a soron következő csoport találkozónak. A találkozón szó esett az önkéntesek közötti tapasztalatcseréről, illetve megvitatták, hogyan tudnák hatékonyabban összehangolni feladataikat.

Az összegyűlteket házigazdaként Turai János atya köszöntötte, majd közös imával indítottuk a napot. A programon 22 karitászönkéntes vett részt, a találkozóra érkeztek Érsekvadkertől, Terényből, Kisecsetről, Ipolyvecéről, Debercsényből, Patakról, Bercelről, Drégelypalánkról, Szandáról, Nagyorosziból, Magyarnándorból, Szentéről. A kölcsönös bemutatkozásokat a tavalyi év és az idei programok áttekintése követte A rövid ismertető után a résztvevők megosztották egymással tapasztalataikat, és elmesélték, miért fontos számukra a helyi közösség támogatása és hogyan kívánnak továbbra is részt venni a segítségnyújtásban. Majd Újlaki Mónika beszámolója következett, melyben ismertette az egyre népszerűbb Zöldellő kertek és Szép Otthonok programokat, és az ezzel kapcsolatos kérdésekre válaszolt. János atya bemutatta a Balassagyarmati Szentháromság – templomot, melynek látványa igazán felemelő érzés volt.

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Plébános úrnak és a helyi karitász csoportnak a finom ebédért és a szívélyes vendéglátásért!

Ismét nagy örömünkre szolgált, hogy együtt tölthettük ezt az élményekkel teli, lelkiekben gazdag napot.

Köszönjük a karitász önkéntesek áldozatos, fáradságot nem kímélő, lelkiismeretes munkáját!

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)