Programnaptár
<< 2024 Május >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Egyházmegyei hírek
- KATOLIKUS ISKOLA ALAPÍTÁSA G...
- TURISZTIKAI SZOLGÁLTATÁSAINK...
- MERJETEK ÚJRATERVEZNI - MART...
- KLÍMASZTÁR DÍJJAL ISMERTÉK E...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Köszönjük a "Tartós szeretet!" Nagyböjti Élelmiszergyűjtésre szánt adományokat!
2024. Április 3.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által kezdeményezett és a Katolikus Karitász által lebonyolított Tartós szeretet elnevezésű húsvéti tartósélelmiszer-gyűjtés rengeteg segítő szándékú embert mozgatott meg, így a március 3. és 10. között meghirdetett segélyakció keretében országszerte több mint 150 tonna élelmiszer gyűlt össze. Az akcióba egyházmegyénk is bekapcsolódott.

A tartós, azaz kitartó szeretet jegyében hirdetett a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) élelmiszergyűjtést a nélkülöző családok és idősek számára március 3. és 10. között. A cél hagyományosan a legelesettebbek támogatása volt húsvét ünnepe előtt. A hivatalos gyűjtőpontokra lisztet, rizst, száraztésztát, olajat, konzerveket, instant leveseket és egyéb tartós élelmiszereket vártak, amelyet a Karitász önkéntesei húsvétig szervezetten juttatnak el a nehéz sorsú embereknek. A családosok adományába édességet csomagoltak, a gyermekekre is gondolva.

„A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet jut kifejezésre. A templomainkban összegyűjtött élelmiszerek nemcsak táplálékot jelentenek, hanem üzenetet is visznek magukkal, a Gondviselő Isten szeretetének kézzelfogható jelét a nélkülöző családokba” – olvassuk az irgalmas szeretet gyakorlásának jelentőségét az MKPK élelmiszergyűjtési felhívásában. Az akció országos eredményeiről március 26-án, a Katolikus Karitász székházában Spányi Antal, a szervezet püspökelnöke, valamint Écsy Gábor országos igazgató számolt be. A püspök elmondta; a gyűjtés célja nem csupán a rászorulók támogatása volt, hanem új karitásztagok toborzása is, ami az egyházközségeket, illetve magát az Egyházat is erősíti. A tájékoztató eseményen nélkülöző családok is részt vettek, akiknek Dolhai Attila színművész adta át az élelmiszercsomagokat.

Egyházmegyénkben is elmondható, hogy sokan vettek részt a segélyakcióban; közel 12, 5 tonna adomány gyűlt össze, mellyel több mint 1800 családot tud támogatni a Karitász egyszeri élelmiszer-ajándékkal. Az adományokat javarészt plébániai Karitász csoportok gyűjtötték a templomokban, illetve egyéb átadópontokon, ugyanakkor több iskola is részt vett a gyűjtésben. Az adományokat helyben osztják szét a szervezet önkéntesei.

Amennyiben a Karitász munkáján keresztül szeretné támogatni a rászorulókat, ide kattintva vagy az alábbi számlaszámokra küldött pénzösszeggel megteheti:

Támogatási OTP számla: 11784009-22227148

Külföldről történő utalás esetén SWIFT: HU42117840092222714800000000

IBAN: OTPVHUHB

Adószám: 18290691113

A Katolikus Karitász fő feladatvállalásai közé tartozik a családok, idősek és rászorulók mindenkori segítése. A szervezet tevékenységeinek támogatására most a személyi jövedelemadó (SZJA) 1%-ának felajánlásával is van lehetőség, amelyről ide kattintva tájékozódhat!

Fotó: Merényi Zita

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)