Programnaptár
<< 2024 Június >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Egyházmegyei hírek
- "VÁGYOM ARRA, HOGY AZ E...
- CSALÁDI PIKNIK A LELKI EGÉSZ...
- II. "SZENT HEDVIG KIRÁL...
- KATEKUMENÁLIS FELKÉSZÍTÉS A ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Karitász csoportvezetői találkozó 2023. IV. SZOLNOK
2023. Június 8.

A Váci Egyházmegyei Karitász által szervezett karitászcsoport vezetői találkozók idei utolsó alkalma 2023. június 2-án Szolnokon volt.

A találkozónak a Vártemplom és annak közösségi háza adott otthont a Szolnoki Karitászcsoport önkénteseinek vendéglátásában.

Az előző alkalmakhoz hasonlóan a whorkshop célja a közösségfejlesztés, a jó gyakorlatok megosztása, az éves programok áttekintése, valamint a közös tervezés volt.
A programon 30 karitászönkéntes vett részt, akik Hatvanból, Tiszaföldvárról, Úriból, Zagyvarékasról, Jászkarajenőről, Tápiógyörgyéről, Tápiószecsőről, Tóalmásról, Abonyból, Szolnokról és Újszászról érkeztek.

A találkozót Kiss Balázs a karitász lelkivezetője nyitotta meg a pünkösdi evangéliumi részekről szóló elmélkedésével, majd a Szolnoki Karitászcsoport önkéntese - Klinszky Tiborné Edit tartott tájékoztatót a Vártemplom történetéről.

A közösségi házban a a résztvevők bemutatkozása után a 2022-es év fontosabb eseményeit és a karitász segélyprogramjait összefoglaló  prezentáció került ismertetésre.

A délutáni szakaszban a karitászcsoportok egymás tevékenységével való ismerkedése kapott hangsúlyt műhelymunkával, személyes beszélgetésekkel. Végül a karitász önkénteseknek felmerült kérdéseire fórum keretében adott választ Kovács Gábor karitásztigazgató.

A találkozót hálaadó imával zártuk.

Nagy örömünkre szolgált, hogy karitász önkénteseink minden alkalommal áldozatos és lelkiismeretetes szolgálatukról tettek tanuságot. Köszönjük aktív részvételüket. Az önkéntesek egymásnak való megosztásaiból és a találkozásból merítsenek erőt, lendületet a további szolgálatukhoz.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)