Programnaptár
<< 2024 Július >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Egyházmegyei hírek
- TÁBOROZÓK LELKI NAPJA KISMAR...
- BÚCSÚ NAGYKÁTÁN SZŰZ MÁRIA T...
- KÖZEL 80 GYERMEK VETT RÉSZT ...
- SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉSEK AZ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Ceferino nap Szátokon
2023. Május 6.

Dúl Géza atya - szátoki plébániai kormányzó - a Ceferino Ház munkatársaival 2023. május 6-án Ceferino Napot szervezett roma testvérek számára. Boldog Ceferinot 1997. május 4-én avatta szentté II. János Pál pápa. Az eseményen a szécsényi Ferences Szegénygondozó Nővérek és néhány karitászönkéntes is részt vett egyházközségeikből magukkal hozott gyermekekkel.

A Karitász egyik kiemelt tevékenységi területe a kisebbségek támogatása. A roma gyermekek felzárkóztatásán több roma származású karitászcsoport vezetőnk is dolgozik. Közösségbe szervezik őket, amelyből a gyermekek és a szüleik azt érzik, hogy fontosak valakinek, mert törődik valaki az ő sorsukkal is. A Ferences Szegénygondozó nővérek pedig családokat látogatnak és így megismerik a legnehezebb sorsú családokat.

A Szátoki Ceferino Ház udvarán Kállóról, Szalmatercsről, Rimócról, Dejtárról, Vanyarcról, Érsekvadkertől, Ipolyvecéről és helyből - Szátokról gyűltek össze különböző korosztályú roma gyermekek.

A programot Dúl Géza atya nyitotta meg, aki Boldog Ceferino életéről mesélt, egy-egy epizódban kiemelve, hogy a cigány szent milyen életpéldával járt elől és arról, hogy milyen jó apa volt.

A délelőtt további részében a jelenlévő gyermekek különböző csoportjai által vagy egyénileg bemutatott jelenetek következtek. Voltak akik egy kis történetet mutattak be, volt akik énekeltek és volt akik táncoltak. A kis produkciókból rendkívül jól átjött a gyerekek igyekezete, zenei érzéke és tehetsége. A kis műsorszámokat egy négytagú zsűri értékelte, akiknek nem volt könnyű dolga.

Közben már készült a nagy bográcsban a gulyás, amelyből mindenkinek bőséggel jutott az ebédidőben.

Délután pedig kiscsoportos foglalkozások következtek végül szentmisével zárult a felszabadult hangulatú alkalom.

További képek és részletek:

https://ceferino.hu/2023/05/07/boldog-ceferino-unnepe-szatokon/?fbclid=IwAR1dvMqQ1sqIRicYxgtVTTeDWwDomzNDl6HxICjQzaKGzzajaGuJnAszZcE

A képek magukért beszélnek.  : )

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)