Programnaptár
<< 2022 November >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930


Egyházmegyei hírek
- KORSZERŰSÍTI ÉPÜLETEIT AZ AV...
- ADVENT 1. HETE - NEMCSAK HIT...
- AZ ÉN TEMPLOMOM ? AZ ALBERTI...
- MEGNYÍLT A VÁCI KARITÁSZ SZE...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Határtalan segítség - A Váci Egyházmegyei Karitász önkéntesei Barabáson
2022. Március 13.

Barabáson a Katolikus Karitász segítő pontján segítenek a Karitász önkéntesei. Erről készített rövid filmet a Váci Egyházmegyei Katolikus Televízió.

A magyar-ukrán határon Barabás községben a Katolikus Karitász látja el háborútól szenvedő Ukrajnából menekülök segítését. Ebben a munkában vesz részt a Váci Egyházmegyei Karitász is számos önkéntesével, munkatársával az egyházmegyében összegyűjtött adományok eljuttatásával, és a menekülő családok szállításával, valamint az egyházmegyében több száz menekült elszállásolásával, mindennapjaik segítéséve. Folyamatosan jelentkeznek önkénteseink a határra a plébániai karitászcsoportokból az egyházmegye területéről, akik közül több plébános, paptestvér és plébániai csoportunk vett már részt a határ menti szolgálatban. Az egyházmegye önkénteseinek egyik éjszakai szolgálata utáni délelőttön készített rövid videó riportot a Váci Egyházmegyei Katolikus Televízió. A Katolikus Karitász országos központjának munkatársai mellett Ukrajnából érkezett menekült emberek, váci és egri egyházmegyés karitászos atyák, és segítők is megszólalnak a filmben.

 

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)