Programnaptár
<< 2021 Október >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Egyházmegyei hírek
- www.vaciegyhazmegye.hu...
- ...
- ...
- ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Karitászcsoport vezetői találkozó IV. Abony
2021. Július 17.

A soron következő karitászcsoport vezetői találkozó 2021. július 17-én Abonyban volt, ahol a találkozósorozat 4. alkalmával a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója és irodavezetője látogatott el a vidéki helyszínre.

Az Abonyi Karitászcsoport tagjai nagy szeretettel várták a karitászönkénteseket és már napok óta készültek a találkozóra.

Az alkalom 9 órakor szentmisével vette kezdetét, melyet az abonyi Szent István tiszteletére felszentelt templomban Molnár Péter atya mutatott be.

Az abonyi karitászcsoport vendégeként Újszászról, Ceglédről, Tápiógyörgyéről, Vácszentlászlóról érkeztek a karitászcsoportok vezetői és képviselőik.

Az egyházmegyei karitászközpont ezt az alkalmat is az egységes tematika szerint valósította meg, így a plébániai karitászcsoportok képviselőivel közösen tekintették át az egyházmegye aktuális szociális-karitatív helyzetét, az előttük álló kihívásokat és távlati terveiket. A nap folyamán a résztvevők rövid előadásokban áttekintő képet kaptak az egyház karitász tevékenységéről a világegyházi távlatoktól az egyházmegyei, plébániai struktúra történeti és hitbéli alapjain keresztül Ferenc Pápa és XVI. Benedek pápa különböző megnyilatkozásait is megismerve.

A találkozó fontos eleme volt a karitászönkéntesek lelki megerősítése is, melyet a közös imádságok és beszélgetések szolgálták. A július 17-i találkozó fókuszában is egymás megismerése, a tapasztalatok átadása és karitász munka idei feladatai álltak, beleértve a Váci Egyházmegyei Karitász 30 éves megalakulására történő megemlékezéssel járó lehetőségeit és Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készülődést, valamint a szegények segítésének aktualitásait is.

A találkozók sorozata Szécsényben folytatódik 2021. július 30-án.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)