Programnaptár
<< 2020 Július >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Egyházmegyei hírek
- GALGÓCZY ERZSÉBET EMLÉKNAP...
- ISTEN SOK MINDENT BÍZOTT RÁN...
- SZENT LÁSZLÓ MEGSZENTELTE A ...
- EGYMÁST LÁTOGATÓ BETEGLÁTOGA...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Ceglédi karácsonyfa díszítő verseny a „Több leszel, ha teszel!” csapattal
2019. December 9.

A múlt évhez hasonlóan a Ceglédi Szent Kereszt Karitászcsoport idén is benevezett a ceglédi karácsonyfa díszítő versenyre. A 2019. december 8-án megtartott versenyen azonban most a főszerep a fiataloké volt, mert a „Több leszel, ha teszel!” programban résztvevő 16 diákkal indultak.

A csapat tagjai a versenyt megelőzően több alkalommal találkoztak és lelkesen készítették a dekorációt; mert a karácsonyfára kizárólag saját készítésű díszeket lehetett elhelyezni. Fontosnak tartották, hogy a fán a karitász színei – a piros és a fehér domináljon különböző formákban: így masnik, piros és fehér cukormázzal díszített mézeskalácsok, papírból és dekorgumiból készült angyalok, díszített tobozok és csillagok kerültek a fára. A filcből készült csúcsdíszre - ami szintén kézimunka  - Huszárné Milye Bernadett varrta a betlehemi jelenetet.

A csapattagoknak  nagy élmény volt a verseny.  Akár nyernek, akár nem, csodálatosan jó volt megélniük  a Szenteste díszének a varázslatos hangulatát, s megélni a szeretetet egy közösségi program keretében.

A feldíszített fák a ceglédi városházán vannak kiállítva. A „Több leszel, ha teszel!” csapat fája a 9-es számot viseli és 2019. december 16-ig lehet rá szavazni.

A „Több leszel, ha teszel!” csapat folytatja adventi készületét, mert a versenyben résztvevő feldíszített karácsonyfát 2019. december 20-án ünnepi műsor keretében felajánlják és átadják a Ceglédi Idősek Otthona lakóinak.

Köszönjük a csapatvezető Böndő-Szegedi Szilvia irányítását, továbbá két segítőjének Balla Jánosné mézeskalács- és Gulyásné Simay Krisztina textilszaloncukor díszek elkészítésében való aktív részvételét.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)