Programnaptár
<< 2019 Október >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Egyházmegyei hírek
- XV. VÁCI EGYHÁZMEGYEI TALÁLK...
- LEBONTANI A CIGÁNYOK ÉS NEM ...
- PÉTERFILLÉREK GYŰJTÉSE...
- PÁPAI ASSZISZTENSSÉ NEVEZTÉK...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

"Több leszel, ha teszel! a ceglédi idős otthonban
2019. Október 5.

Az Idősek világnapjához kapcsolódva a "Több leszel, ha teszel!" c. pályázati programsorozat keretében 2019. október 5-én 14 órakor a Ceglédi Kistérségi Szociális Központ Idősek Otthonában találkoztak a programban résztvevő fiatalok és az otthon lakói.

A program célja a generációk közötti szakadék áthidalása, a fiatalok és idősek közötti kommunikáció elindítása; az idősek tiszteletére való figyelemfelkeltés és ezt követően az idősek rendszeres látogatása.

Az Idős Otthon vezetője Szabóné Kökény Erzsébet igazgatónő nagy szeretettel fogadta a diákokat és köszöntötte az időseket is. Régi fényképekből összeállított zenés prezentáció segítségével mutattuk be a fiataloknak az idősebb generáció életképeit. Ezt követően bemutatkoztak az idősotthon lakói és a diákok is.

A bemutatkozások során szembesültünk azzal, hogy a mosolygós nénik és bácsik nagy része már 80-90 éves is elmúlt. Örömmel várják, hogy gazdag élettapasztalatukkal mesélhessenek a fiataloknak arról amit ők megéltek.

Az egyre oldottabb hangulatú teremben ezt követően kézműves ajándékokat készítettek együtt a diákok és az idősek. Közben ismerkedtek, beszélgettek.

A diákok arcán is a lelkesedés tükröződött, mert megérezték, hogy milyen sokat tudnak tenni ezekért az idősekért.  A program keretében az elkövetkező hónapokban a diákok 2-3 fős csoportokban látogathatják meg az időseket, akikkel ezen az alkalmon találkozhattak.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)