Programnaptár
<< 2020 Augusztus >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Egyházmegyei hírek
- MÉDIATÁBOR KESZTHELYEN AUGUS...
- SZENT ANNA BÚCSÚ ÉS BÉRMÁLÁS...
- A VÁCI SZENT MÓNIKA KÖZÖSSÉG...
- MAGYAR ERDŐK MÉLYÉN FEHÉR LÁ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Jubileumi karitásztábor Drégelypalánkon
2019. Július 23.

Drégelypalánkon 2019. július 22-én megkezdődött a 25. Egyházmegyei Karitásztábor.

A Drégelypalánki Karitászcsoport önkéntesei a táborvezetőkkel együtt már hetek óta készültek a jubileumi táborra és nagy szeretettel várták ismét az Egyházmegye több településéről érkezett 31 nehéz sorsú gyermekeket.

Meghívott vendégként a megnyitóra eljött a Drégelypalánki plébános - Lutheránus Péter atya; továbbá a kezdeti években - 1994-től 1999-ig táboroztató Diósjenői Karitászcsoport vezetője - Poszpisel Gyuláné, valamint a karitászközpont egykori munkatársa - Jobbágy Sándorné, akinek szintén nagy szerepe volt 25 évvel ezelőtt a tábor elindításában.

Az ünnepélyes tábori megnyitó a himnusz hangjaival kezdődött, majd egy zenés-képes prezentáció adott ízelítőt arról, mi is a karitász.

Fieszl Csaba karitászigazgató üdvözölte az egybegyűlteket és megköszönte a karitász önkénteseknek, hogy 25 éven keresztül vállalták a táboroztatást annak minden fáradalmával a hátrányos helyzetű gyermekek érdekében.

Ezt követően Tomecz Róbert táborvezető helyettes bemutatta a gyerekeknek azokat a karitászosokat, akiknek az érdeme, hogy a 25. karitásztábor is megvalósulhatott, majd a Jobbágy Gergő táborvezető által összeállított fényképes bemutató foglalta össze az elmúlt 25 év táborainak vidám emlékeit.

Közben a konyhában már nagy volt a sürgés-forgás - az ebéd következett. Desszertként két finom torta fokozta a gyermekek örömét.

Az udvaron trambulin és ping-pong asztal várta a kiadós ebéd után a gyerekeket, majd lovaskocsizni indultak. A hét további részében gazdag program várja a kis táborlakókat.

Hálásan köszönjük minden segítőnek és támogatónak, aki hozzájárult a jubileumi karitásztábor létrejöttéhez.

Továbbá köszönet azoknak a karitászcsoportoknak, akik évről évre küldenek szegény sorsú gyermekeket a karitásztáborba.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)