Programnaptár
<< 2019 Június >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Egyházmegyei hírek
- EGYHÁZMEGYEI SZAVALÓVERSENY ...
- A MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI K...
- Ferenc pápa üzenete a szegén...
- A VÁCI EGYHÁZMEGYE KERESZTÉN...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

A Tápiógyörgyei Karitászcsoport vezetőjének gondolatai az év végére
2018. December 29.

Isten igazságos szeretete a csendben időzik.

Nézem a híreket...maradékot osztanak a szegényeknek. Már mindenhonnan folyik a szegények megsegítése... Adomány innen, adomány onnan. És közben kopik a szeretet.
Mert a szeretet fontos lényege az alázat és a kölcsönösség.

Itt Tápiógyörgyén úgy akarunk segíteni, hogy együtt fogyasztjuk el a maradékot a szegényekkel! Mi itt úgy ünnepeltük a karácsonyt, hogy meghívtuk a szegények gyermekeit a pásztorjátékba...szereplőnek. Mert iskolába is együtt jár gazdag és szegény. De...az evangélium igazsága szerint ki a gazdag és ki a szegény? Mert lelki értelemben mindannyian Krisztus szegényei vagyunk. Éreztetjük ezt azokkal akiknek használt holmit és maradékot osztunk?

Tartok attól is, hogy a karácsonyi adomány-tarisznya kiüresedik. Hitem szerint a Katolikus Karitásznak azt a segítséget kell felmutatnia, hogy a nap minden percében a szegények rendelkezésére áll, ha mással nem, hát...egy-egy lelkesítő, reményt mutató szóval. Mert hogyha bízunk bennük és nem mutatjuk magunkat gazdagabbnak náluk, akkor képesek felülemelkedni rászorultságukon! Képesek kertet művelni, udvart gondozni, háziállatokat nevelni stb.

Ebben a lelkületben élve, vigyázzunk egymásra! Vigyázzunk szegényeink elszigetelt magányára!


Hálásan köszönöm hogy megoszthattam gondolataimat!Szeretettel kívánunk Tápiógyörgyéről áldott új esztendőt, bőséget és sok kegyelmet!

Kozma Lászlóné
Tápiógyörgyei Karitászcsoport vezető
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)