Programnaptár
<< 2019 Május >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Egyházmegyei hírek
- EGYHÁZMEGYEI SZAVALÓVERSENY ...
- A MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI K...
- Ferenc pápa üzenete a szegén...
- A VÁCI EGYHÁZMEGYE KERESZTÉN...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Városi kitüntetést kapott a Ceglédi Karitászcsoport önkéntese
2018. November 13.

Cegléd város szolgálatáért elismerő oklevelet kapott a Ceglédi Karitászcsoport önkéntese - Böndő-Szegedi Szilvia.

Böndő-Szegedi Szilvia 2007 óta dolgozik a Ceglédi Kistérségi Szociális Szolgáltató és Gyermekjóléti Központban. Dolgozott családgondozóként, és mentálhigiénés munkatársként, 2018. szeptemberétől óvodai és iskolai szociális segítő feladatkörben.

Tanulmányait a Károli Gáspár Református Egyetem Szociális munka szakán, majd a Sola Scriptura Teológiai Főiskolán biblia alapú lelkigondozó szakon, a Wesley János Lelkészképző Főiskolán végezte, ahol pszichiátriai és szenvedélybetegek szociális ellátásából szakvizsgázott.2018-ban a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán katekéta-lelkipásztori munkatárs végzettséget szerzett.Munkája során különös figyelmet fordít a hátrányos helyzetű családokra, gyermekekre. Kiemelten fontosnak tarja a prevenciót városunkban, ezért aktívan tesz is érte. Évek óta szervezi az "Éld át az életet" prevenciós programsorozatot.Sokirányú képzettsége is hozzájárul ahhoz, hogy munkáját nagy odaadással és lelkesedéssel végzi. A Szent György Népfőiskolán többször vett részt előadóként, mely előadásokat a hallgatók szívesen fogadták.Évek óta közreműködik a Szent Kereszt Karitász tevékenységében. A rászorulók felkutatásával, nyári táborok szervezésével, csomagosztással a krízishelyzetbe került emberek megsegítésében aktívan dolgozik.A Ceglédi Kistérségi Szociális Szolgáltató és a Ceglédi Szent Kereszt Karitász közötti jó kapcsolat kialakításában nagy szerepet játszott, ezzel is hozzájárulva a város szociális gondjainak a megoldásához. Amikor azonnali segítség kell egy család életében, a Szolgálat sok esetben még most is a Karitász segítségével tud a felmerülő helyzetben intézkedni.Munkáját nemcsak hivatásként, hanem szabadidejében is végzi a város rászorulóinak megsegítésében.Böndő-Szegedi Szilviát kitartóan végzett szociális munkája elismeréseként "Cegléd Város Szociális Szolgálatáért" szakmai kitüntetésben részesíti önkormányzatunk képviselő-testülete.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)