Programnaptár
<< 2018 December >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Egyházmegyei hírek
- EGYHÁZMEGYEI SZAVALÓVERSENY ...
- A MAGYAR KATOLIKUS PÜSPÖKI K...
- Ferenc pápa üzenete a szegén...
- A VÁCI EGYHÁZMEGYE KERESZTÉN...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

Erzsébet tábor 40 Váci Egyházmegyéből érkezett gyermekkel
2018. Július 9.

A Katolikus Karitász szervezésében a Váci Egyházmegyéből 40 hátrányos helyzetű gyermek táborozhatott Zánkán az Erzsébet táborban.

A gyermekek Patakról, Balassagyarmatról, Borsosberényből, Cserhátsurányból indultak.

Pataki Beszámoló

A kísérők ügyesen összeállították a tábor prgogramját, így a gyerekek voltak sétahajózni, fizikai kísérleteken vehettek részt amely nagyon látványos és show-szerű volt. Minden délután strandoltak; vetélkedtek egymással szablyavívásban; kipróbálhatták magukat a levegőben - kötélpályákon egyensúlyozva.

Egy első világháborús kiállítást is megnéztek és evezni is megpróbáltuk a sárkányhajóban. Az esték is változatosak voltak: az első napon tábornyitó volt, kedden hangverseny, szerdán éjszakai akadályverseny, csütörtökön táborzáró.

Köszönet a lehetőségért, az élményekért, az emlékekért.

Krasznainé Konczili Éva

Balassagyarmati Beszámoló

Balassagyarmati Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium és gimnazista diákjaink közül 20 fő vett részt az Erzsébet Táborban Zánkán. Kísérő tanáraik Mitaszné Balázsik Katalin és Markó Zsófia tanárnők voltak. A közel 1700 táborozó közül a mi diákjaink a Magenta altáborhoz tartoztak.

Rengeteg programon vehettek reszt: sárkányhajózás, gyalogtúra, sétahajókázás, koncert, bábszínház, vízicsúszdázás, táncház, strandolás, sport versenyek: strandfoci, strandkezi, kosárlabda (streetball).

Kosárból a III. helyen végeztünk 
Csapattagok: Bogár Márk 5.A, Szakács Gergő 5.A és Zsófi néni

Mindenki nagyon jól érezte magát, remek lehetőség volt ez a tábor egy kis kikapcsolódásra a tanév után.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)