Programnaptár
<< 2018 Június >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930


Egyházmegyei hírek
- RÉGI ZENEI NAPOK VÁCOTT...
- A VÁCI EGYHÁZMEGYE OKTATÁSI ...
- 85 ÉVES A ZAGYVAPÁLFALVAI JÉ...
- ÚJ ÉNEKKAROSOK  BEÖLTÖZÉSE, ...


Egyházmegyei programok


Keressen minket Facebookon:Váci Egyházmegyei Karitász
2600 Vác, Hattyú u. 1. - Tel.: +36 27 814 174 - E-mail: caritas@vaciegyhazmegye.hu

HÍREK

Hír beküldése: hirbekuldes@karitasz.vaciegyhazmegye.hu

"Vigyél magaddal, ha fázol" - akció a hidegben Vácon
2017. Január 6.

Vácon a Szent Anna Karitászcsoport csatlakozott
a "Vigyél magaddal,ha fázol " nemzetközi akcióhoz.

A sál jelképes, felhívás hogy segítsünk a rászorulókon, különösen ebben a rendkívüli hideg időben. A Szent Anna karitászcsoport önkéntes munkatársai felkarolták fel ezt a kezdeményezést és a város vezetőivel együttműködve a város több pontján helyeztek el sapkákat, sálakat.

Az akciót az eddigi összegyűlt adományokból indították. A főtéren a Duna presszónál hirdetették meg a programot. Közösen helyezték el a sapkákat, sálakat a helyszínen megjelent magán adományozókkal, valamint az Elektro szignál TV munkatársával, a Váci hírnök főszerkesztőjével - Ribári Zoltánnal; Podholiczki Judittal (Kosd), valamint a Családsegítő Szolgálat igazgatójával - Pető Csillával.

A szokatlan hideg miatt a Katasztófa védelem intézkedéseket tett. A Váci Madách Imre Művelődési Házban 2017. január 6-7-8-án melegedő helységet alakított ki, ahol hideg élelemmel és meleg teával várják azokat az embereket, akik nem tudnak meleg helyre húzódni.A szolgáltatást a Váci Hajléktalan Szálló munkatársai biztosítják a polgármesteri hivatal engedélyével.

A sapkák és sálak pótlását folyamatosan figyelemmel kísérik az önkéntesek és pótolják az elvitt meleg ruhákat.

Köszönet minden segítőnek,adományozónak!

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
<< Vissza

Katolikus Karitász országos adományvonala (500Ft/hívás)